Zaczynasz przygodę z kryptowalutami? Zacznij z Bitmarket24.pl

Jak zacząć – giełda kryptowalut

Zainteresowanie kryptowalutami w naszym kraju rośnie, niezależnie od opinii tą technologią interesuje się coraz więcej ludzi. Każdy widzi jak Bitcoin i inne kryptowaluty osiągają coraz większe wartości a co za tym idzie, dla inwestora coraz większe stopy zwrotu.

Ale jak zacząć przygodę z kryptowalutami i jak je kupić? Wiele osób zadaje sobie to pytanie i na słowo „giełda” dostaje dreszczy gdyż to słowo kojarzy się przede wszystkim z inwestowaniem i stratą pieniędzy. Nie w przypadku kryptowalut. Tutaj słowo „giełda” przybiera innego znaczenia. Giełda kryptowalut jest bardzo przyjazna dla każdego w każdym wieku użytkownika.

Zaczęcie przygody z kryptowalutami polecam przede wszystkim od powzięcia dużej ilości informacji o kryptowalutach, następnie założenia konta na jednej z polskich giełd. Jedną z najlepszy dla mnie jest giełda BitMarket24.pl – od tej giełdy sam zaczynałem swoją przygodę z kryptowalutami.

Dlaczego wybrałem tą giełdę?

Giełda BitMarket24.pl jest polską giełdą z polskim kapitałem, pozwala na handel 3 kryptowalutami w 5 parach. Posiada niezły wolumen, czyli dość spory ruch na rynku.

Bitcoin(BTC)

Litecoin(LTC)

BitcoinCash(BCC)

BitcoinGold(BTG)

A największą zaletą tej giełdy jest możliwość handlu w złotówkach(PLN)!

Ma bardzo przejrzysty i przyjazny interfejs(kliknij w zdjęcie aby powiększyć). Wszystko co potrzeba znajdziesz na tej giełdzie.

giełda BitMarket24.pl

A więc zaczynajmy swoją przygodę z BitMarket24.pl

Błyskawiczna weryfikacja użytkowników do 15 minut!

Aby zacząć korzystać z giełdy BitMarket24.pl musisz się zarejestrować, oczywiście wszystko jest darmowe. Rejestrację zaczynasz od podania swojego adresu e-mail na który dostaniesz link kierujący do ukończenia procesu rejestracji. Zalecam zweryfikować od razu swoje konto. BitMarket krok po kroku wyjaśnia jak należy to zrobić, co bardzo ułatwia przejście tego procesu. Sama weryfikacja konta jest błyskawiczna!. Sam byłem w szoku kiedy zakupiłem swoje LTC, ale nie mogłem przelać ich na portfel, gdyż zapomniałem zweryfikować konto. Po prostu, od tak założyłem konto i nie zweryfikowałem, myślałem, że nie muszę. Wypełniłem proces weryfikacyjny i w niecałe 10 minut już miałem aktywowany pełny dostęp do swojego konta. Powiedziałem wow! W przypadku innych giełd taki proces potrafi trwać od kilku dni do nawet tygodni!

Jeżeli zaczynacie swoją przygodę z kryptowalutami i nie chcecie aby uciekła Wam jakaś promocja na kryptowaluty, jednocześnie chcecie mieć cały czas kontrolę nad swoimi środkami to BitMarket24.pl jest najlepszą giełdą!

Na czym polega taka weryfikacja konta?

Weryfikacja konta polega na przesłaniu giełdzie dokumentu potwierdzającego Twoje dane personalne tj, dowodu osobistego, prawa jazdy albo paszportu. Giełda wymaga również przesłania swojego zdjęcia aby mogła potwierdzić, że nie podszywasz się pod kogoś innego albo używasz nie swojego dowodu osobistego.

Kryptowalutami mogą handlować tylko osoby które ukończyły 18 rok życia.

Gdy zarejestrowałem się na tej giełdzie moim oczom ukazał się również czat na którym użytkownicy mogą swobodnie się ze sobą komunikować. To jest naprawdę fajne narzędzie do wymiany szybkich informacji. Nie rozumiem dlaczego inne giełdy tego nie stosują. Sami zobaczycie jak taki prosty czat bardzo pomaga nowym użytkownikom. Gdy nie wiedziałem czegoś, jak coś zrobić wystarczy, że napisałem na czacie aby otrzymać szybką pomoc od innych użytkowników giełdy! A więc nie jesteśmy zdani tylko na pomoc supportu giełdy!

Na początku napisałem, że to była moja pierwsza giełda w Świecie kryptowalut i mimo, że jestem w tym już długo nadal ciągle intensywnie z niej korzystam. W Polsce ta giełda dla mnie nie ma sobie równych jeżeli chodzi o weryfikacje konta, wpłaty i wypłaty środków. Prawdą natomiast jest, że znajdziecie oczywiście lepsze giełdy pod względem handlu i z większą ilością kryptowalut ale dla początkującej osoby taka giełda jak BitMarket24 w zupełności wystarczy. Oraz oczywiście dla osób, które handlują tylko tymi kryptowalutami, które znajdują się na giełdzie BitMarket24.pl.

Osobiście polecam Wam dywersyfikować swoje kryptowaluty tzn. mieć ich kilka, kilkanaście gdyż rynek kryptowalut jest bardzo zmienny i trzymanie jeden kryptowaluty mija się z celem. Posiadając kilka kryptowalut zwiększacie swoje zyski oraz pomniejszacie ewentualne straty.

Zasilenie konta

Wpłaty na giełdę BitMarket można robić poprzez PLN oraz inne kryptowaluty.

giełda BitMarket24.pl

Jak widzicie ze zdjęcia mamy opcję wpłaty środków PLN, kryptowalut BTC, LTC,BCC,BTG.

Dla osób które pierwszy raz mają do czynienia z giełdą oczywiście najważniejsza będzie pierwsza opcja. Wpłata PLN.

 

giełda BitMarket24.pl

Mamy tutaj trzy opcje, które umożliwiają nam przelanie środków na giełdę.

Przelew bankowy,

Przelew ekspresowy,

Wpłata gotówkowa,

Osobiście korzystałem z dwóch wariantów: Przelew bankowy, Przelew ekspresowy.

Przelew bankowy realizowany jest według sesji ELIXIR a więc przed wpłatą środków należy sprawdzić czy nasze pieniądze dotrą jeszcze tego samego dnia czy następnego. Ogólnie BitMarket24 dodaje pieniądze do konta zaraz po ich zaksięgowaniu. Normalne przelewy obsługuje do godziny 16:00.

Szybki przelew

Możesz również skorzystać z szybkiego przelewu ekspresowego swojego banku(tutaj jesteś zmuszony ponieść opłatę zależną od Twojego banku). Ja tak już robiłem gdyż chciałem przelać środki późnym wieczorem. Wówczas środki doszły po niecałych 10 minutach. Zaletą tej metody jest to, że nie mamy limitu wpłaty środków.

Przelew ekspresowy obarczony jest prowizją 2% oraz co bardzo ważne posiada dzienny limit wpłaty, który jest zmienny. Maksymalny limit wynosi 3000 zł po pełnej weryfikacji konta.

Aktualnie wpłaty ekspresowe i gotówkowe posiadają dwa typy limitów:

  • Dla użytkowników, którzy nie dokonali żadnej wpłaty na rachunek bankowy giełdy, limit dziennej wpłaty ekspresowej, oraz gotówkowej wynosi 100 zł.
  • Dla użytkowników, którzy dokonali chociaż jednej wpłaty na rachunek bankowy giełdy, limit dziennej wpłaty ekspresowej, oraz gotówkowej wynosi 1000 zł.
  • Dla użytkowników w pełni zweryfikowanych limit dziennej wpłaty ekspresowej, oraz gotówkowej wynosi 3000 zł.

Osoby posiadające konto bankowe w Alior Banku mają z tą giełdą jak w raju.

Wypłata złotówek następuje w godzinach 9, 12, 15, 18, 21! Tutaj trzeba pochwalić BitMarket24.pl,bo na innych giełdach możliwość wypłaty normalnego przelewu następuje tylko do godziny 16…

giełda BitMarket24.pl

Bardzo podoba mi się opcja szybkiej wypłaty środków z stałą prowizją i brakiem limitu wypłaty. Oraz, że można to zrobić nawet w weekend! Mało która giełda to oferuje.

Podsumowując giełda BitMarket24.pl spełnia moje oczekiwania odnośnie szybkiej rejestracji, weryfikacji konta oraz szybką możliwością wpłaty i wpłaty swoich środków. Wiele osób pytając mnie jaką giełdę bym im poleciał odpowiadam BitMarekt24.pl dlatego, że sam ją przetestowałem i jest przyjazna użytkownikowi. Możliwość szybkiej wpłaty i wypłaty środków nawet weekendy to ogromny atut tej giełdy!

Jeżeli więc jesteś nowy w Świecie kryptowalut zacznij od giełdy BitMarket24.pl.

 

 

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*