Raz wzrosty raz spadki – bitcoin btc

opcje binarne topolecam.com.pl

Bitcoin cały czas jest w fazie spadkowej, niestety lub stety. Wszystko zależy jaką kto objął taktykę. Ostatnimi dniami obserwujemy duże wahania na rynku kryptowalut. Trudno określić nastroje inwestorów, trudno też powiedzieć co jest główną przyczyną spadku kryptowalut. Dzisiaj cena BTC wynosi na coinmarketcap 7 078$ a kapitalizacja całego rynku 264 654 317 955$. Wczoraj tj. 03.04.2018 mogliśmy zaobserwować duże wzrosty. Jeżeli ktoś wczoraj skrupulatnie śledził rynek krypto mógł zarobić do 40%! Tak wczoraj niektóre coiny tak wysoko poszybowały do góry przy 7% wzroście bitcoina. Ogólnie rzecz biorąc 7% -owy wzrost spowodował wzrosty na wszystkich krypto i tak sam Litecoin po słabym newsie z LitePay, które nie wypali urósł o 13%! to dużo jak na jeden dzień. No tak, oczywiście znajdzie się ktoś kto powie, że co to jest 13% dla krypto?! Wszystko zależy o jakiej sumie mówimy ale dla doświadczonego inwestora 10% zysku to jest świetny wynik i nigdy nim nie pogardzi.

Od dłuższego czasu zastanawia mnie co jest przyczyny takich spadków – nastroje inwestorów nie są dobre ale czy na pewno? Wiele osób twierdzi, że sytuacja bitcoina nie rozgrywa się na giełdach kryptowalutowach a na kontraktach i to one manipulują ceną. Zastanawiające jest również to, że w ciągu kilku godzin bitcoin jest w stanie zyskać 7-8% – to jest cholernie dużo! Więc albo bawią się z nami grube ryby ale do akcji weszły osoby, które posiadały btc jak wart był jeszcze ułamki centa i teraz one kierują wszystkim.Tak czy siak takie wzrosty i spadki nie są dla nas dobre, bo jak widać z wykresu idziemy cały czas w dół mimo, że mamy już LN co powinno spowodować praktycznie nowe ATH na kryptowalutach.

Technologicznie do przodu BTC i coiny

Można więc twierdzić, że technologia bitcoin sprzedaje się bardzo słabo i jest podatna na duże zawirowania. Na pewno nie o to chodzi wszystkim deweloperom. moim skromnym zdaniem wiele coinów będzie chciało odizolować się od koleracji z BTC gdyż spadek jego ceny strasznie mocno zaniża wartość naprawdę dobrych projektów. Tą drogą chce podążać IOTA, która chce aby jej coin był w dużej mierze najczęściej w parze z walutą fiat aby jego cena była stabilna. A przede wszystkim nie zależna od bitcoina z którym nie ma nic wspólnego. Powoli się to udaje, bitfinex zapowiedział wprowadzenie par IOTA  IOTA/JPY & IOTA/GBP.

 

Może nie należy panikować i najgorszy kwartał mamy już za sobą, czas pokaże. W krypto dzieje się cały czas bardzo dużo. Ciężko wyczuć nastroje inwestorów, zwłaszcza rynku Amerykańskiego i Europejskiego, bo po Azjatyckim widać, że oni cały czas są pozytywnie nastawieni do kryptowalut. Nasz kraj jak to nasz kraj…sam sobie robi po górkę od wieków.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*