LitePay a Litecoin Cash czy to jest to samo?

litepay and litecoincash

Końcówka lutego dała nam kilka istotnych wydarzeń na kryptowalucie Litecoin. Sam osobiście byłem zaskoczony ilością wydarzeń przy tym coinie, gdyż do tej pory było cicho. Jedynie na co czekałem to na wprowadzenie procesora płatności o którym Charlie mówił już od bardzo dawna. Chyba dopiął swojego celu. Ale gdy wszyscy czekali na LitePay pojawił się niespodziewanie fork na Litecoinie o nazwie Litecoin Cash i w tym wpisie chciałbym Ci wyjaśnić, że to nie jest to samo, a co najważniejsze Litecoin Cash(LCC) uznawany jest za SCAM.

Fork na Litecoin i powstanie Litecoin Cash

Litecoin Cash powstał  w bloku nr 1371111 i technicznie mało różni się od Litecoina. Jest jak to mówią jego twórcy(których nikt nie zna) jego ulepszeniem. A przypominam, że Litecoina stworzył były pracownik Google, który wie co robi. Stworzyli nowego coina na bazie kodu źródłowego Litecoina zwiększając liczbę coinów x10 do 840 mln. Ma być tańszy w przesyłaniu. Forka nie wspiera oficjalna fundacja Litecoin a sam Charlie Lee pisze na swoim tweeterze, że to scam. Po zapoznaniu się z techniczną możliwością otrzymania LCC sam stwierdzam, że coś tutaj nie gra. Aby dostać LCC, których dostajemy za 1 LTC = 10 LCC musicie udostępnić swoje klucze prywatne z adresu na którym znajdowały się Litecoiny przed forkiem – to tak jakbyś dali komuś dostęp do swojego portfela!

Chcesz otrzymać LCC?

Każdy jest odpowiedzialny za swoje ciężko zarobione pieniądze i ja nie odpowiadam za czyjeś ruchy. Mam swoje zdanie na temat LCC, ale jeżeli  chcesz otrzymać LCC to nie zrób podstawowego błędu i nie podawaj swojego klucza prywatnego do konta na którym masz LTC. Zrób to w ten sposób:

Wszystkie LTC prześlij na nowy adres i niech sobie spokojnie leżą – przesyłasz po to aby nikt nie mógł Ci ich ukraść. Pamiętaj bezpieczeństwo środków na pierwszym miejscu!

Następnie możesz spokojnie wyeksportować klucze prywatne starych adresów na których były LTC przed forkiem. Kolejnym korkiem jest import tych kluczy do portfela Litecoin Cash. W tym momencie powinniście otrzymać swoje LCC mając bezpiecznie zachowane LTC.

Obecnie jest na dwóch giełdach i nie zapowiada się aby trafił na więcej giełd.

https://coinmarketcap.com/currencies/litecoin-cash/

Dlaczego to takie ważne?

Może się okazać, że udostępniając klucz prywatny do adresu na którym znajdują się LTC tak naprawdę robicie podmiankę coina, czyli twórcy mogą Wam zabrać wasze LTC a zostawić LCC.

Czym jest LitePay

Oficjalna strona: https://www.litepay.us/

LitePay jest procesorem płatności. Oficjalnie wspierany przez fundację Litecoin. Założycielem jest firma LitePay, Inc.  LitePay dzięki uruchomieniu kart debetowych VISA umożliwia szybkie płatności co rewolucjonizuje Świat kryptowalut. Dzięki LitePay i posiadaniu karty VISA będziesz mógł płacić LTC wszędzie nie martwiąc się o nic. Co ważne transakcję będą wykonywane szybko a nie jak do tej pory z długim odstępem czasowym. Dzięki takiemu obrotowi spraw Litecoin staje się na naszych oczach kryptowalutą użyteczną w dzisiejszym Świecie. Start procesora płatności zapowiedziano na 26 lutego 2018 roku. Według plotek pierwszym krajem który ma skorzystać z LitePay mają być Stany Zjednoczone. Według mnie raczej zostanie udostępniony na cały Świat od razu. Przekonamy się już niedługo.

1 Komentarz

  1. Wystarczyło wysłać LTC na giełdę która robiła fork (np. Yobit) a po forku wysłać znowu na swój adres. Voila

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*