Litecoin zaczyna podążać własną drogą?

JAK ZARABIAĆ NA KRYPTOWALUTACH

Litecoin to druga po Bitcoinie kryptowaluta jaka powstała. Stworzył ją były pracownik Google Charlie Lee. Bazuje ona na kodzie Bitcoina i nazywana jest srebrem wśród kryptowalut. Jest jednocześnie jedną z najbardziej popularnych kryptowalut gdyż znajdziemy ją na każdej giełdzie. O samym Litecoinie pisałem tutaj.

Litecoin ostatnimi czasy zaczął testować nową technologię zwaną Lightning Network – tak naprawdę ta technologia ma służyć do szybkich transakcji oraz co dla mnie osobiście jest najważniejsze bezpośrednią zamianą jednej kryptowaluty na drugą bez potrzeby korzystania z giełd. Jeszcze jedną bardzo ważną cechą jaką wprowadza LN jest bardzo niskie fee. LN ma zostać wprowadzone również do Bitcoina i ostatnio związku z tym odniosłem wrażenie, że Litecoin jest tak naprawdę tylko poligonem doświadczalnym dla BTC, tak było np. z wprowadzeniem Segregated Witness (SegWit) do LTC po czym pojawił się na BTC.

Charlie Lee nie kryje się wcale z tym, że liczy na rozwój Bitcoina chociaż ostatnio jego taktyka się zmieniła i Litecoin zaczął iść własną drogą mając wielkie plany na 2018 rok. Plany są duże gdyż chcą wydać własną kartę debetową co potwierdza słowa Charliego, że chce z Litecoina zrobić środek płatniczy. Chcą wprowadzić anonimowe transakcje co jest nowością. Chcą również oczywiście sprowadzić LN i Atomic Swap. Bardzo cieszy oderwanie się od BTC mimo, że LTC bazuje na jego kodzie i jest sporo sprawniejsze. Martwi tylko to, że jest jeszcze bardzo od niego zależne cenowo a jest to spowodowane tym, że Litecoin jest w dużej mierze wymieniany w parze z Bitcoinem. Zawirowania na BTC mocno odbijają się na srebrnej kryptowalucie ale co warto podkreślić coraz mniej. A dlatego, że LTC zaczyna być wymieniany na waluty międzynarodowe gdyż pośród kryptowalut jest najbardziej stabilny a przeprowadzanie transakcji za pomocą tej kryptowaluty następuje szybko. Kolejnym plusem jest bardzo niskie opłaty transakcyjne, które i tak jeszcze zmaleją gdyż Charlie zapowiedział na twitterze obniżenie opłaty do bardzo ale to bardzo niskich.

Dlaczego? Gdyż chce aby LTC stał się powszechnym środkiem płatniczym. Zapytacie, ale jakie korzyści z tego będą mieli górnicy? Będą mieli duże gdyż mniejsze fee pozwoli na zwiększenie ilości wykonywanych transakcji tzn., przybędzie więcej ludzi, którzy zainteresują się Litecoinem!

Procesor płatności LitePay

Litecoin chce wprowadzić również możliwość płatności zwanej LitePay, która ma wejść prawdopodobnie w lutym 2018. Raczej ta data nie ulegnie przesunięciu mimo dużych spadków na giełdach. Wejście LitePay to bardzo duży krok ku niezależności i obietnicą twórcy, że LTC stanie się walutą mikropłatności. Może dzięki takim informacją zainteresował Cię Litecoin i szukasz informacji o kryptowalutach.

1 Komentarz

1 Trackback / Pingback

  1. LitePay a Litecoin Cash czy to jest to samo? - Jak zarabiać i oszczędzać | Kryptowaluty, Firma, Bitcoin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*