Litecoin czyli LTC na giełdzie

JAK ZARABIAĆ NA KRYPTOWALUTACH
JAK ZARABIAĆ NA KRYPTOWALUTACH

Jest to druga po Bitcoinie marka  kryptowalut, z najbogatszą infrastrukturą.

Litecoin powstał w październiku 2011 roku, a jego twórcą był chiński programista Charlie Lee. Jest to druga po Bitcoinie kryptowaluta w historii. Tak jak Bitcoin nazywany był cyfrowym złotem, Litecoin – srebrem.

Litecoin to klon Bitcoina (tak jak wszystkie obecne kryptowaluty) ze zmienionym pewnymi parametrami.

Tworzony i przekazywany bez udziału centralnego emitenta.

Sieć litecoin przetwarza blok co 2,5 minuty, podczas gdy bitcoin robi to co 10 minut, co według twórców litecoina pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji. Analogicznie jak dla bitcoina, trudność sieci dostosowuje się do dostępnej mocy obliczeniowej, wykorzystując kroczącą średnią tak, żeby każdy nowy blok wydobywany był raz na 2,5 minuty.

Ico najważniejsze sieć litecoin wyprodukuje 84 miliony litecoinów, tj. czterokrotnie więcej, niż ma to miejsce w przypadku sieci bitcoin.

A co oznacza to dla nas? Jeżeli ktoś z Was zdecyduje się na inwestycję w kryptowaluty to zdecydowanie polecam LTC gdyż jego cena jest przystępna i pozwala zarobić więcej niż Bitcoin. Należy jeszcze podkreślić, że nie jest tak bardzo podatna na zawirowania co powoduje,że jej kurs jest stały albo mało zmienny co powoduje, że kurs waha się ale idzie w trendzie wzrostowym. Ja osobiście wybrałem do inwestycji tą walutę, może też z tego względu, że BTC jest strasznie drogi a jego kurs poszedł niesamowicie w górę co może w każdej chwili spowodować korektę i wielki spadek (a już tak było w maju).

Jaki kapitał na początek?

WYBIERZ KAPITAŁ, KTÓRY JEST NADWYŻKĄ TWOICH FINANSÓW I UTRATA ICH NIE SPOWODUJE U CIEBIE ZMIAN W TWOIM ŻYCIU CODZIENNYM – NIGDY NIE GRAJ PIENIĘDZMI ZA KTÓRE ŻYJESZ!!!!!!!!

A więc przechodząc do meritum ja zacząłem grę na giełdzie BitBay. Wybrałem tą giełdę ponieważ góruje w polskich rankingach co przekłada się na największą ilość graczy a przy tym łatwiej kupić i sprzedać kryptowalutę. Jeżeli jeszcze nie zacząłeś grać to serdecznie Ci ją polecam. Jeżeli wolisz mieć większą ilość graczy wybierz giełdę międzynarodową ale pamiętaj, że najwięcej w kryptowaluty inwestują Chiny więc gra zaczyna się już w godzinach 3-4 rano!

Bitbay wymaga weryfikacji tożsamości. Jeżeli chcesz tylko spróbować gry na giełdzie tak jak ja zrobiłem, Zarejestruj się na bitmarket24. Kupisz tutaj krytpowalutę za PLN a przy tym pogadasz sobie na czacie z ludźmi. Zauważyłem, że sporo osób jest tam dla właśnie wymiany zadań. Ale dla początkującego ta giełda jest w sam raz na początki początków. Kupisz, sprzedasz itp. Tylko mała rada, jeżeli wybierzecie giełdę bitmarket24. Nie sugerujcie się wykresami z ich strony, ciągle wydaje mi się, że mają opóźnienie do wykresów np.: z investing . Pytając support dowiedziałem się, to ich wykres odświeża się co 5 minut. Mi się to nie podoba, bo jeżeli w ciągu tych 5 minut kryptowaluta pójdzie w górę o 30% to sprzedaż i poczekasz na korektę i znowu kupisz. Tam właśnie tego nie widzisz.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*