Kryptowaluty nie powiedziały ostatniego słowa

kryptowaluty nie powiedziały ostatniego słowa

Giełda Mt. Gox ?

Początek roku 2018 przynosi nam dużo złych informacji wokół kryptowalut, jesteśmy świadkami bardzo dużych spadków. Niektóre coiny wróciły do cen z początku października 2017 kiedy to nastąpił początek dużych wzrostów. Taki stan rzeczy dotknął również samego bitcoina. Dlaczego nastąpił taki spadek? Wiele osób twierdzi, że to wyprzedaż majątku upadłej giełdy Mt. Gox. Jest to niewykluczone ale raczej nie załamałoby to rynku, sprzedający nawet tak duży majątek mieli świadomość, że mogliby załamać rynek. Prawdą jest, że dzięki takim wzrostom cen jakie mieliśmy w grudniu 2017 jedną transzą sprzedaży części bitcoinów posiadanych przez Mt.Gox wierzyciele zostali spłaceni. Co z resztą bitcoinów nikt nie wie. Dlatego sporo jest osób, które uważają, że ciągle trwa wyprzedaż majątku Mt. Gox.

Rozwój kryptowalut

Pomimo dużych spadków mamy cały czas wiele pozytywnych wiadomości na temat rozwoju rynku kryptowalutowego. W ostatnim kwartale 2017 kiedy mieliśmy gigantyczne wzrosty nie było tyle pozytywnych wiadomości co w pierwszym kwartale 2018 roku. Działa już sieć LN, opłaty za transakcje spadły do ułamków dollara za BTC. Inne kryptowaluty rozwijają swoją infrastrukturę. Litecoin wprowadza procesor płatności, Iota kończy swój portfel i ciągle powiększa bazę firm z którymi współpracuje.Warto tutaj dodać, że na ukończeniu jest projekt IXI, którego celem jest wprowadzenie IOTY na giełdy bez trudu dla deweloperów. Obecnie całą czynność muszą wykonywać ręcznie, wiele giełd nie chce tego robić gdyż nie mamy jeszcze stabilnego portfela. Więcej tutaj.

Mt. Gox iota

Dla mnie osobiście, kryptowaluty rozwijają się w sposób dynamiczny i obecny okres jest przejściowy. Wcale nie zdziwię się, kiedy w lato zaczniemy obserwować tendencję wzrostową. Przez rozwój kryptowalut i coraz większą ich użyteczność możemy się spodziewać, że cena wzrośnie powyżej grudniowego ATH. Kryptowaluty nie powiedziały ostatniego słowa, jeżeli przetrwają obecną bessę i staną się jeszcze mocniejsze to  różne coiny pójdą drogą odizolowania się od ceny btc.

Powtórka z przeszłości?

Patrząc na wykres bitcoina można stwierdzić, że obecna sytuacja powtarza się w już 4 raz w ciągu całej jego historii. Zawsze kiedy jego cena sięgała dużego ATH mieliśmy do czynienia z dużym spadkiem i nastrojami mówiącymi, że to koniec kryptowalut. Po czym następowało nieduże odreagowanie rynku a po nim kolejny spadek. Ten drugi spadek zawsze powodował początek stałych wzrostów. Możecie sobie sami to przeanalizować, zobaczycie, że ciągle scenariusz wygląda tak samo.

Mt. Gox

O sytuacji w Polsce nie będę się wypowiadał gdyż za dużo jest niedomówień, jedno jest pewne to co u nas się dzieje nie ma znaczenia dla rynku patrząc globalnie. Nie my nim rządzimy,wprowadzamy za mały kapitał. Trzeba obserwować co robi Japonia, Chiny,USA czy Indie, tam ludzie rozdają karty w kryptowalutach. Dlatego obserwujcie nastroje tych krajów.

Japonia jest pozytywnie nastawiona na kryptowaluty a obecna sytuacja może spowodować, że Chiny złagodzą swoje regulacje co do krypto – ten kraj jest nieprzewidywalny i już nie raz to pokazał. Europa również jest przychylna nowej technologii, z newsów można wywnioskować, że wiele Państw jest pozytywnie nastawiona do kryptowalut. Niemcy nawet wprowadziły regulację podatkową dla kryptowalut. Wystarczy posiadać(trzymać) coiny minimum rok aby nie płacić podatku. To jest według mnie dobre rozwiązanie.  Można powiedzieć, że jest to taka nagroda dla bardzo cierpliwych, która skończyć się może dużym zwrotem ale też i stratą.

Czytaj twittera i oficjalne wiadomości ekonomiczne tych krajów.

 

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*