IOTA – kryptowaluta przyszłości?

IOTA technologia Tangle(DAG)

IOTA to kryptowaluta która oparta jest na technologii Tangle(DAG). Przypomnę, że bitcoin działa w technologii Blockchain. IOTA jest młodą kryptowalutą chociaż jej historia zaczyna się w 2015 roku. Została stworzona przez dwóch programistów: David SønstebøDominik Schiener. Obecnie zespół developerów liczy dużo więcej osób. Dlaczego ta kryptowaluta jest dla mnie przyszłościowa? Ma bardzo duży potencjał i w swoich celach dotyka codziennych spraw dla zwykłego Kowalskiego. Więc jaki jest ich cel?

Kryptowaluta ta powstała jako technologia integralności danych i urządzeń przemysłowych dla Internetu rzeczy(ang. Internet of Things – IoT) -. Ponadto w obszarze zainteresowania znajdują się mikrokontrolery, czujniki, inteligentne miasta, systemy adaptacyjne. Krótko mówiąc IOTA celuje w bycie kręgosłupem Internetu rzeczy. – bithub.pl

Iota skupia się przede wszystkim na Data Market Place, czyli wymianie danych. Dla nich jest to priorytet, który pozwoli im przyciągnąć wielkie firmy i stać się monopolistą w systemie wymiany danych.

Jej największą zaletą jest brak opłat i bardzo szybkie działanie. Więc jeżeli wszystko będzie szło w dobrym kierunku może się okazać, że zastąpi Bitcoina. Bitcoin stał się właściwie już tylko spekulacją, miał zastąpić pieniądz ale dzisiaj już wiadomo, że bez technologii LN tego nie zrobi. Dla mnie kwestia czasu jak ludzie zorientują się, że inwestują w kryptowalutę, która poza tym, że dużo kosztuje nic nie daje.

Iota na giełdach

IOTA OBECNIE WYCENIANA JEST NA 4$. Jest to dobry moment na inwestycje. IOTA jest na giełdach Bitfinex i Binance. W planach jest wdrożenie jej na Bithumb i Bittrex. Więc cena 4$ jest tak naprawdę tylko tymczasowa.

Rok 2018 ma być przełomowy dla tej kryptowaluty, w planach jest wdrożenie dużej części celów podanych w roadmap oraz na co czekają inwestorzy, dodanie Ioty do giełd.

 

Z podanych informacji na oficjalnym blogu czytamy, że IOTA jest gotowa do implementacji na giełdach i to czy zostanie wprowadzona do wymiany należy już do poszczególnych giełd. Wywnioskować można z tego, że to tylko kwestia czasu i żadna większa giełda nie pominie IOTY gdyż tak naprawdę ominą duży przychód z wymiany.

Najważniejsze linki do kryptowaluty:

Oficjalna strona: https://iota.org/

Oficjalny Blog: https://blog.iota.org/

Oficjalny portfel: https://iotasupport.com/walletknowledgebase.shtml

Forum: https://www.reddit.com/r/Iota/

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*