Gdzie kupić kryptowaluty

Inwestycja w kryptowaluty sprowadza się do ich zakupu. Do tego potrzebne jest znalezienie odpowiedniego miejsca w internecie, które nam to umożliwi. Tym miejscem są giełdy kryptowalut.

Jak kupić kryptowalutę na giełdzie

Nie jest to skomplikowane. Jeżeli miałeś lub miałaś okazję analizować rynek forex, rynek walutowy to wiesz mniej więcej na czym to polega. Giełda to wymiana towarów za określony kurs. Wymieniasz krypto- krypto lub krypto – waluta rzeczywista (USD, PLN, EUR). Każda giełda jest inna i inaczej wygląda interfejs transakcji dlatego aby nie wprowadzać w błąd nie będę tego opisywał. Np na giełdzie bitfinex inaczej wygląda handel niż na polskiej giełdzie BitBay. Choć zasada jest taka sama w obu przypadkach.

Jaką giełdę wybrać na start? Gdzie kupić kryptowaluty za złotówki

Ja polecam z własnego doświadczenia giełdę polską Bitbay. Jest po prostu największa w Polsce i ma bogatą społeczność na facebooku, więc w razie problemu błyskawicznie otrzymasz pomoc. Przede wszystkim trzeba założyć na niej konto kryptowalut. Na Bitbay kupisz kryptowaluty za złotówki co jest ogromną zaletą tej giełdy. Ale aby to zrobić konto musi być w pełni aktywne. Przelanie środków odbywa się może poprzez zwykły przelew bankowy na konto giełdy. W przypadku Bitbay wymagany jest odpowiedni tytuł przelewu, który widoczny jest przy danych do przelewu. Odpowiedni tytuł przelewu środków na konto giełdy pozwoli w łatwy sposób przypisać giełdzie pieniądze do naszego konta. A co w przypadku gdy nie podamy tytułu? Giełda zwróci nam środki.

Rejestracja na giełdzie, czyli konto kryptowalut

Aby móc w pełni korzystać z giełdy i przelać środki celem zakupu kryptowaluty trzeba się zweryfikować dokumentem potwierdzającym naszą tożsamość(dowód, paszport,prawo jazdy). Oczywiście najważniejsze są dane Imię i Nazwisko wraz z Twoim zdjęciem. Takie dane jak PESEL możesz zakryć. Ewentualnie możesz zapytać giełdę jakich danych potrzebuje. Amerykańska giełda bitfinex chce jedynie zdjęcia oraz Imienia i Nazwiska i numeru dowodu, reszta danych może być zakryta. Ja polecam skanować prawo jazdy lub inny dokument stwierdzający tożsamość (dowód osobisty w ostateczności). Po weryfikacji konta można przelać na giełdę pieniądze( złotówki ) i kupić wybraną kryptowalutę.

Szukanie informacji o kryptowalutach

Gdy już uporaliśmy się z rejestracją na giełdzie, zastanówmy się co kupić. Sam zakup jest prosty, przelewamy środki i kupujemy wybraną kryptowalutę. Ale zanim dokonamy zakupu jakiejkolwiek kryptowaluty warto najpierw poczytać o kryptowalutach. Informacje o kryptowalutach są bardzo istotne w inwestycji. Każdy inwestor zanim w coś zainwestuje prześwietla projekt.

Wybierz portfel dla swoich kryptowalut

Bez szukania informacji o kryptwalucie w którą zainwestujemy nie znajdziemy informacji z jakiego portfela skorzystać i jak zabezpieczyć swoje środki. A to jest zaraz po inwestycji najważniejsze aby zabrać z giełdy swoje kryptowaluty. Pamiętaj aby portfel pobierać tylko z oficjalnej strony internetowej danego projektu kryptowalut.

Przeczytaj również artykuł: Nie trzymaj kryptowalut na giełdzie!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*