Co zrobić aby poprawić swoją kondycję finansową?

Codziennie zadaje sobie pytanie co zrobić aby więcej zarabiać. Jak znaleźć odpowiedni model pracy, który będzie mi odpowiadał. Nie jest to wcale proste. Większość z Was na moje pytanie usłyszy odpowiedź w postaci idź do lepszej pracy i kształć się. I może mają rację. Ale ja chcę skupić się na zarabianiu.

Ograniczenia finansowe

Najgorsze dla mnie są ograniczenia życiowe. Nie chcę żyć jak bogacz ale poczuć trochę luksu każdemu nie zaszkodzi prawda? Kto nie chciałby pojechać raz do roku na wymarzone wakacje. Już nawet nie raz do roku przy wymarzonych wakacjach. Moje wymarzone wakacje to Polinezja Francuska. Koszt wyprawy jest naprawdę spory, ale aktualnie mnie nie stać na taką wyprawę. Nie pozwalają mi na to moje aktualne warunki finansowe stąd też ciągle zastanawiam się jak to poprawić. Ja mam tą możliwość, że w tygodniu mam sporo wolnego czasu. Ale co ma zrobić osoba która pracuje po 8h dziennie przez 5 dni w tygodniu i nie jest zadowolona ze swoich zarobków. Ja mam jedną radę. Jeżeli czujesz się dobry/dobra w tym co robisz i jesteś niedoceniany/a, zmień ten stan rzeczy.

Pomyśl o własnej firmie. Tylko tutaj dostaniesz możliwość zarobienia sumy takiej na jaką sobie zapracujesz. Jeżeli nie chcesz takiej rady zacznij od analizy swojego budżetu i zobacz gdzie uciekają Ci pieniądze. Może nie uwierzysz ale bardzo dużo swoich zarobków przepuszczamy przez palce. Rocznie może być to kilka tysięcy złotych. No właśnie sporo kasy…Dobra ale wracając do tematu co ja zrobiłem ze swoim wolnym czasem…poszedłem do dodatkowej pracy chociaż plany były inne…miałem otworzyć swoją firmę i w wolnym czasie ją prowadzić…niestety strach przed nieznanym wygrał i siedzę na dwóch etatach. Niby mam stabilność finansową ale dalej dorabiam kogoś innego a nie siebie. Nie polecam Ci czegoś takiego, chyba że zbierasz w ten sposób kapitał na swój biznes. Ja własnie mam taki cel. Jeżeli chce się odnieść sukces finansowy trzeba inwestować bez tego nie da rady nic rozwinąć.

Zobacz jak to wygląda w postaci wielkich korporacji. Zanim coś zrobili zadłużyli się na wielkie kwoty, bo wierzyli w swój sukces.Teraz potrafią zarabiać. Możesz odnieść wrażenie, że piszę sprzeczne myśli. Po prostu osobiście wolę inwestować w swoje projekty pieniądze które mam. Nie lubię kredytów gdyż czuje się uwiązany.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*