Znajdź cel do zarabiania

jak oszczędzać pieniądze

Zarabiać pieniądze chce każdy ale nie każdemu udaje się zarabiać tyle ile by chciał. Składa się na to wiele czynników w tym dana sytuacja życiowa. Jest wiele osób, które marzą by zarabiać na tyle dobrze aby poprawić swoją sytuację finansową, która zagwarantuje im bezpieczny byt. Większość takich marzeń skierowanych jest pod własną firmę, gdyż tylko ona pozwoli nam w pełni się rozwijać na swój odpowiedni sposób. Dzisiaj każdy chce zarabiać tylko gdy zapytasz po co? to z odpowiedzią jest trudno. Raczej usłyszymy coś w stylu, że po prostu chce. No właśnie, sprowadza się to do tego, że wiele osób nie zarabia bo nie ma celu.

Cel jest ważny

Cel w zarabianiu jest najważniejszy, gdyż to on popycha nas cały czas do przodu, to on nadaje nam kierunek rozwoju. Kiedyś w swojej pracy dostałem pytanie co dla mnie oznacza cel. Wówczas nie wiedząc co odpowiedzieć powiedziałem, że to wyznacznik, punkt do którego powinienem dojść. Wtedy Pan zadał mi pytanie, że gdy dojdę do tego celu co dalej? I tutaj nie wiedziałem co odpowiedzieć. Wtedy też usłyszałem coś co bardzo mi pomogło. Celu głównego nie da się osiągnąć bez osiągnięcia mniejszych celów. Dzisiaj tłumaczę sobie to w ten sposób, że swój główny cel muszę rozbić na kilka mniejszych, których osiągnięcie stworzy podstawę i łatwiejszą drogę do celu głównego. Piszę to dlatego, ponieważ mając cele łatwiej nam zarabiać, łatwiej nam to przychodzi. Zauważ, że gdy sobie postawisz za cel kupno nowego telefonu to nagle znajdą się na ten cel pieniądze gdyż tak ustawiałeś/aś wydatki by zawsze zostało Ci trochę pieniędzy( tutaj coś w stronę oszczędności).

Nie mając z czego odłożyć człowiek szuka dodatkowego źródła pieniędzy i zazwyczaj łatwo to przychodzi. Wiem to po sobie. Póki nie potrzebowałem gotówki z dodatkową pracą było bardzo krucho, narzekałem, że nie mogę nic znaleźć, ciężko jest. Mogłem coś znaleźć i zarabiać ale w mojej głowie nie było celu by potrzebować więcej gotówki. Gdy pojawiła się myśl, że potrzeba mi dodatkowego źródła dochodu by zrealizować dany cel nagle znalazło się źródło dochodu. Oczywiście nie samo ale mój mózg zaczął pochodzić inaczej do dodatkowego zarobku, załączył się „instynkt dorabiania”. Coś takiego ma każdy z nas, wystarczy znaleźć cel, który przekona nas samych, że potrzeba zarabiać(dorabiać).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*