Praca dodatkowa – dorabianie do pensji

jak założyć firmę

Każdy, kto pracuje na pełnym etacie chociaż raz pomyślał sobie jakby tutaj dorobić kilka groszy do wypłaty. Przy pełnym etacie 8h/5 dni w tygodniu wcale o to nie trudno. Kwestia tego jak chcemy dorabiać. Najlepiej jest dorabiać na swoim hobby, gdyż wówczas nie odczujemy, że pracujemy. Jeżeli i tak robimy coś hobbistycznie to dlaczego na tym nie zarabiać.

Mam dobrą znajomą, która bardzo lubi rysować szkice i wpadła na pomysł, że podejmie współpracę z fotografem, który będzie polecał swoim klientom ręcznie narysowany portret ślubny. Robi to co lubi i do tego ma za to pieniądze. A rysuje weekendami lub wieczorami.

Każdy z nas posiada jakiś talent tylko nie każdy potrafi go wykorzystać a wówczas trzeba sobie radzić inaczej. Dla mnie osobiście najlepszą metodą dorabiania do etatowej pensji jest zarabianie przez Internet gdyż nie zajmuje to zbyt dużo czasu, a przy tym mam możliwość dotarcia do ponad 7 mld ludzi. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że docierając z jakimś produktem do 1 mln osób staje się automatycznie bogatym a przecież 1 mln z 7 mld to nic.  I nie jest prawdą to, że rynek jest przepełniony. Nie jest. Ludzie ciągle potrzebują czegoś nowego, innego, niekoniecznie innowacyjnego. Ja zauważam, że nam potrzeba prostych i przydatnych rzeczy. Ale jak dorabiać do pensji?

  • Możesz skorzystać, ze sposobów na biznes, które umieściłem na blogu.
  • dorabiać na własnej pasji.
  • łapać nadgodziny w pracy.
  •  zarabiać przez Internet.
  • Własny internetowy sklep międzynarodowy(u nas jest taniej niż na zachodzie).

Przy zarabianiu przez Internet możesz na raz wykonywać klika zadań, dlatego ten pomysł najbardziej Ci polecam. Znam osoby, które zarabiają w ten sposób, że zarabiają w Internecie i pomnażają tylko te pieniądze wcale ich nie wypłacając. To jest bardzo dobry tok myślenia. Bo jak wydasz to nie będziesz ich mieć. Jedyna trudność jaka cię czeka to przefiltrowanie stron, które dadzą zarobić. To strasznie trudne zadanie. Niestety internet daje zarobić ale i pozwala oszukać. Wiele osób zarabia niestety na naiwności innych. Polecam przeglądać fora, blogi o tematyce zarabiania. Pamiętaj aby zawsze weryfikować dany program, który pozwala zarabiać. Ja polecam MyPay, bo naprawdę daje zarobić niewielką pracą.

Własny sklep internetowy

Temat dość fajny ale wymagający samoorganizacji. Pochłania dużo czasu na początku. Później gdy już wszystko zostanie zautomatyzowane to Twoja praca polega w sumie na…spakowaniu i wysłaniu towaru. Ale nie zawsze…każdy sklep posiada telefon…a klient lubi dzwonić, bo zawsze coś się znajdzie. Jeśli w pracy masz ograniczony dostęp do telefonu to może być problem. Ale to też zależy od asortymentu jaki sprzedajesz. Czy sklep to dobry wybór na etacie?? Ja myślę, że bardzo dobry, dzięki pandemii ludzie wreszcie zobaczyli, że allegro i olx to nie cały internet. Niektórzy odkryli dopiero AliExpress 😀 taaak to prawda. Sklep internetowy dzisiaj to pewny zysk.

Najważniejsze aby w swoim sklepie stworzyć jakby swój „dom”…wiesz co mam na myśli…nie kopiuj od innych. A to wypali.

Szybie zlecenia

Szybkich zleceń wcale nie brakuje…brakuje rąk do pracy niestety. Wiele osób potrzebuje na szybko coś zrobić. A to złożyć meble, a to kran przykręcić, a to zmienić lampę w salonie lub przesunąć szafę. Powiesz…no ale jak znaleźć takie zlecenia? OLX, Lento, lokalnie, na grupach fb. a przede wszystkim swoja strona internetowa. Zastosuj „szept”, czyli powiedz komuś, że coś takiego prowadzisz, lub jeszcze inaczej….że korzystałeś z usług ze strony www…w złożeniu mebli bo czasu nie miałeś. Przyjechał miły Pan, złożył meble w 1h i wziął wcale niedużo. Ludzie podchwycą…w pierwszej chwili zapomną ale jak staną nad problemem to wówczas taka rozmowa się przypomni. I uwierz wiele osób zadzwoni…aby usłyszeć cenę, zrobią szybką kalkulację i masz robotę 😀 heh wydaje się to śmieszne…ale my się śmiejemy a inni się śmieją z nas, że oni mają miliony na kontach a my…debet 😀 życie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*