Jak trzymać pieniądze przy sobie?

jak mieć pieniądze

Zarabianie pieniędzy

Zarabia się po to aby wydawać i ja się z tym zgadzam. W zarabianiu pieniędzy należy mieć cel, bo za celem staje chęć i motywacja do pracy. Znam osoby, które nie potrzebują zarabiać i nie dlatego, że mają pieniądze. Po prostu potrafią żyć jak pasożyt. Ty zapewne nie należysz do tej grupy a wiem to, bo czytasz ten wpis. Chcesz by pieniądze trzymały się Twojej kieszeni. Chcesz mieć pieniądze aby lepiej Ci się żyło. To zrozumiałe, ja też tego chce i inni także. Sukcesem bycia bogatszym jest oszczędzanie, każdy zamożny jest bogaty dlatego, że ma pieniądze, które oszczędzał, czyli jak w temacie trzymał przy sobie.

Po co trzymać pieniądze? A no po to aby mieć w odpowiedniej chwili na inwestycję, pomnożenie swojego kapitału, jak wiesz, nie zarobisz nic, nic nie mając. Proste prawda? Dla mnie nie było to takie proste. Dużo czasu zajęło mi pojmowanie, że mając pieniądze przy sobie jestem w stanie doprowadzić do takiej sytuacji, że tych pieniędzy będzie coraz więcej.

Oszczędzanie…

Inną kwestią dla której ważne jest aby pieniądze trzymały się Twojej kieszeni to cele i marzenia. Zauważ, że gdy masz mało na koncie swoje cele ograniczasz do minimum, nie myślisz jakby tutaj rozkręcić własny biznes, bo po prostu nie masz kapitału. Takie myśli nachodzą ludzi, którzy uzbierali już sporą sumę. Zauważ, że zawsze tak jest gdy uzbieramy trochę pieniędzy nasze horyzonty w kwestii inwestycji się poszerzają. Gdy masz dom i kilka stówek odłożonych myślisz o nowym agd dla swojego domu a gdy masz kilka tysięcy tu już o np. remoncie prawda? Albo przy kilku stówkach o telefonie a przy kilku tysiącach o wycieczce albo samochodzie.

W biznesie ludzie robią tak, że zawsze trzymają przy sobie kilkadziesiąt tysięcy aby ich umysł by cały czas otwarty na nowe pomysły i chętny do inwestycji, gdy tych pieniędzy nie ma umysł się blokuje. Są ludzie, którzy za coś takiego uważają kredyty. Są na wyciągnięcie ręki ale według mnie to zły pomysł, lepiej zainwestować w coś własne pieniądze. W złych okolicznościach tylko machnąć ręką niż zamartwiać się czym spłacić kredyty i o dalszy byt naszej rodziny.

Pamiętaj, zawsze żyj tak aby mieć przy sobie jakieś pieniądze, nigdy nie żyj od pierwszego do ostatniego. Zrób sobie finansową poduszkę bezpieczeństwa wówczas wiele twoich zmartwień po prostu minie z dnia na dzień a Twoje życie i psychika  stanie się o wiele lepsza.

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*