Abonament czy na kartę?

Abonament czy na kartę

Od kilku lat posiadam kartę prepaid, którą raz w miesiącu doładowuje odpowiednią kwotą, którą jednocześnie przeznaczam na rozmowy i smsy a dokładnie pakiety, które umożliwiają mi korzystanie z telefonu praktycznie bez ograniczeń. Jak się domyślasz wykupuje pakiety nielimitowanych rozmów i smsów. SMSy wcale mi nie są potrzebne, bo większość wiadomości przesyłam innymi komunikatorami, ale cóż, taki pakiet oferuje mój operator. Nie narzekam na ten pakiet, praktycznie mam w nim wszystko, rozmowy,smsy i dużo internetu, naprawdę dużo internetu.

No ale wracając do tematu ostatnio właśnie przez to muszę pomyśleć nad nowym telefonem, bo obecny posiadam już od dokładnie 3 lat. Kupiłem go sobie na urodziny a co. 🙂 Po prostu od tak poszedłem do sklepu i kupiłem. Byłem mega szczęśliwy i wówczas wtedy odkryłem, że do szczęścia nie trzeba tak wiele, naprawdę. Pomyślałem, by przejść może na abonament, gdyż dostanę telefon i przestanę martwić się o to do kiedy mam ważny pakiet, bądź do kiedy ważne jest konto. Przeszedłem się do każdego salonu znanych nam operatorów, pisałem na czacie z konsultantami i wiecie co? Stwierdziłem, ba! nawet konsultant z jednej sieci przyznał mi rację!

Bardziej opłaca mi się pozostać przy karcie prepaid i kupić telefon za gotówkę niż przejść na abonament.

Dlaczego? A już piszę. W każdym z salonów mówiłem to samo: ” Chciałbym przejść na abonament do 100 zł wraz z telefonem. Telefon w miarę dobry”. I wiecie co? Nic. W żadnym z salonów nie mogłem dostać dobrego telefonu a te co mi proponowali…przechodząc na abonament musiałbym oddać od tak 500 zł operatorowi. Oczywiście piszę tutaj o nowych klientach. Mimo głośnych reklam i tak przepłacimy.

Taki przykład: Np. doładowujemy telefon 30 zł miesięcznie i mamy telefon za 1500 zł to przez 24 miesiące wydamy na ten cel 2200 zł, a przy abonamencie za 100 zł z tym samym telefonem(za taki telefon trzeba zazwyczaj u operatora dopłacić 300 zł) mamy 2700 zł.  Co prawda taka sytuacja ma miejsce przez pierwsze dwa lata umowy potem operator będzie rozmawiał z Wami inaczej, będzie chciał Was zatrzymać lepszym telefonem a nawet jeżeli będziecie uparci zaproponuje Wam model z górnej półki. Przez co abonament naprawdę staje się atrakcyjny.

Pamiętajcie, że jeżeli konsultant mówi Wam, że nie da rady to drugi już powie, że się da! Ale nie wszyscy to wiedzą i biorą to co im dają. Walczcie o swoje bo naprawdę dużo płacicie z abonament a praktycznie macie to samo co ja mając telefon na kartę.

Podsumowując.

Zalety abonamentu:

+ duża oferta telefonów za 1 zł

+ brak ograniczeń

+ im dłużej jesteś w abonamencie tym lepsze masz warunki

Wady:

– drogo dla nowych klientów

– cena sporo przekracza rzeczywistą cenę jaką byśmy wydali na nowy telefon i doładowania

3 Komentarze

  1. Fajnie, że opisujesz po trochu o każdej z możliwości. Tak na prawdę wszystko zależy od naszych oczekiwań. Jeśli nie wymagamy wielu opcji i nie chcemy wiązać się z siecią na umowę to wystarczy nam zakup samej karty, jednak abonament ma szerszą ofertę.

    • Zgadza się, ale weź pod uwagę odwrócenie trendu. Oferty abonamentowe są coraz droższe. Już widać to w Orange i Play.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*