Jak zarabiać w sklepie internetowym

jak założyć firmę

Jak założyć sklep internetowy

Dzisiaj chciałem poruszyć kwestię sklepu internetowego. To jak stworzyć sklep przeczytasz na pierwszych 10 stron z Google więc ja daruje sobie pisanie jak założyć sklep internetowy. Skupmy się na tym jak zarabiać w takim sklepie, gdyż samo uruchomienie sklepu to dopiero początek drogi do sukcesu. Jak zapewne wiesz najważniejsze to wiedzieć co chce się sprzedawać. Jest to na tyle istotne, że w pełni określisz typ swoich klientów. Określony typ klienta pozwoli Ci wykształcić w sobie sposób komunikowania się z nim tak aby zachęcić go do zakupu bądź polecenia innej osobie. Kiedy ja myślałem nad własnym sklepem internetowym w głowie szukałem pomysłu czym by tu się wyróżnić spośród tylu sklepów w jednej branży a mianowicie oświetlenie. I znalazłem kilka pomysłów:

– darmowy montaż

– darmowa wycena

– mailing taki trochę nietypowy z ofertą dostarczania źródeł światła w razie potrzeby na telefon

– jeżdżenie po biurach z ofertą dostaw źródeł światła na terenie Warszawy na telefon

Jeżeli ludzie mogą coś dostać w taki sam sposób jak jedzenie to naprawdę chętnie będą korzystać z naszych usług, bo będą czuć to do was zaufanie. Tym sposobem zdobędziecie zaufanie nie tylko np. administracji obiektu ale też pojedynczego użytkownika, który gdy spali mu się źródło światła będzie najpierw szukał w Waszym sklepie gdyż w jego głowie zapisała się informacja pozytywna, którą jest szybkość dostawy.

Jeżeli ktoś chce się ograniczyć tylko do sprzedawania w sklepie internetowym musi wykazać, że jego sklep ma coś w sobie. Ludzie działają w ten sposób, że jeżeli dostaną coś za coś to wolą przy tym zostać. Sam na własnym przykładzie wiem, że gdy zrobiłem coś dodatkowo do zlecenia ta osoba mnie potem polecała.

Nie piszę tutaj o reklamie sklepu internetowego, bo to jest akurat oczywiste. Ale najlepszą reklamą jest allegro. Nie walcz ceną, walcz estetyką strony i informacjami. Strasznie mnie irytuje na allegro gdy nie mogę odnaleźć podstawowych informacji tylko wypisują jakieś bzdety z pudełka. A robi tak wielu sprzedawców.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*