Serwis drukarek i kserokopiarek – outsourcing dla firm

jak założyć firmę

Serwisowanie sprzętu biurowego

W każdej firmie znajduje się chociażby jedna drukarka lub kserokopiarka, która jak każdy sprzęt ulega zużyciu i wymaga naprawy, regeneracji i wymiany elementów eksploatacyjnych. Nie jest to sprzęt wieczny. Zazwyczaj raz w miesiącu należy wykonać przegląd w tym serwis urządzenia jeżeli jest ciągle eksploatowane inaczej grozi awarią na którą firmy(zwłaszcza adwokackie) nie mogą sobie pozwolić, dlatego też bez wahania wynajmują firmy, które opiekują się drukarkami. Jeżeli pracujesz w dużej firmie to powiesz, że takimi sprawami zajmuje się informatyk, dział help desku. Być może tak jest ale przy wymianie toneru, wyjęciem zaciętego papieru. Większe awarię usuwa już firma specjalizująca się w obsłudze kserokopiarek. Biznes ten jest o tyle opłacalny, że mamy kilka jak nie kilkanaście źródeł dochodu:

– wymiana toneru(nie każdy chce się budzić a drukarki najczęściej obsługują sekretarki)

– kupno papieru (tutaj można naliczyć swoją marżę)

– przegląd w ramach umowy outsourcing – stały pasywny dochód. Jeżeli sami jako serwisanci będziemy dbali o maszyny to zazwyczaj przegląd polega na ogledzinach wydruku i przeczyszczeniu trasy jaką pokonuje papier w kserokopiarce.

– leasing sprzętu drukującego dla firm – prawie każda firma bierze kserokopiarki w leasing gwarantując sobie serwis gwarancyjny.

– wymiana uszkodzonych części. Tutaj zawsze znajdzie się ktoś kto coś połamie, popsuje.

Relacja z klientem

Najważniejsze w tym biznesie to utrzymywanie bardzo dobrych relacji z klientem nawet gdy zrezygnuje z naszych usług w każdej chwili może do nas zadzwonić np. aby pomóc przetransportować urządzenia wielofunkcyjne albo polecić nas swoim partnerom. Biznes ten nadal będzie miał popyt na rynku gdyż kserokopiarki są już tak skomplikowane dla zwykłego użytkownika, że nie poradzi sobie bez serwisu. Osobiście polecam Ci, zacząć od zakupu nowych urządzeń i uruchomienia leasingu dla firm. Dlaczego nowe urządzenia?

– unikniesz nagłych awarii.

– dostępne szkolenia w zakresie serwisu danego nowego modelu.

– wykażesz się nowoczesnością.

– jeżeli czegoś sam jeszcze nie będziesz potrafił naprawić masz w rękawie gwarancję i wsparcie producenta.

Koszt uruchomienia takiego biznesu należy liczyć przy nowych urządzeniach powyżej 50 tyś zł. Jeżeli po zakupie urządzeń za tą kwotę uda nam się zdobyć klientów polecam kupić kolejne urządzenia. Pamiętaj aby zawsze mieć 2-3 kserokopiarki w zapasie w razie nagłej podmiany urządzeń ze względu na awarię urządzenia klienta. Klienci biznesowi cenią gdy serwis oferuje podmianę urządzenia a razie awarii.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*