Zakładamy firmę! Ale przed wykonaj te kroki!

jak założyć firmę

Założenie działalności gospodarczej dzisiaj to kwestia poświęcenia i skupienia się przez łącznie około dnia. A więc założenie następuje bardzo szybko. Ale nie założenie działalności czyni nas przedsiębiorcami. Co prawda uczynisz w ten sposób milowy krok na który niewielu się zda, gdyż założenie działalności gospodarczej niesie za sobą pewne zobowiązania. Opłaty na rzecz zakładu ubezpieczeń społecznych – dla mnie składka powinna zaczynać się w momencie pierwszego zlecenia, wypływu na koncie.Mamy kraj jaki mamy.

Założenie działalności gospodarczej powinno być ostatnim czynnikiem Twojego planu biznesowego. 

Bardzo dużo osób zaczyna wręcz odwrotnie, ma jakiś pomysł i aby go zrealizować zakłada działalność gospodarczą a później jest zmartwiona, że biznes nie idzie po ich myśli a składki trzeba płacić. Oczywiście ja tego nie neguje, każdy robi jak uważa. Poza tym są zapewne biznesy, których nie jesteśmy w stanie zacząć bez założenia działalności gospodarczej.

Przed przystąpieniem do założenia działalności gospodarczej skup się na wszystkim co jest Twojej przyszłej firmie potrzebne. Opiszę to na przykładzie sklepu internetowego. Ja osobiście zacząłbym od strony internetowej(niekoniecznie sklepu) i maila firmowego z logiem naszej strony. Najlepiej jak strona będzie na adresie przyszłego sklepu. Następnie korzystając z „firmowego” maila rozsyłał zapytania do producentów, dystrybutorów, hurtowni produktu, który nas interesuje.

Firma mail to podstawa!

Uwierz, że jeżeli zaczniesz pisać z prywatnego maila to może odezwie się do Ciebie 1/10 firm i do tego nie będzie chętna na współpracę. Dla nich oferta od prywatnej osoby nie istnieje wręcz traktowana jest jako spam. Pisząc z „firmowego” maila coś już zaczynasz reprezentować, sekretarki odbierające takie maile widzą, że napisała do nich firma, która chce podjąć współpracę biznesową. W tym wypadku masz bardzo duże szanse na to, że odpiszą na Twoją propozycję. Mało która firma sprawdzi Cię czy istniejesz w KRS 🙂 – stanie się to dopiero przy podpisywaniu umowy, ale do tego czasu już będziesz posiadać działalność.

Niby proste rozwiązanie a tak mało stosowane. Ja sam osobiście na początku swoje kariery pisałem zapytania biznesowe do różnych firm z prywatnego maila i nie było odzewu. Kiedy założyłem „firmowego” odzew był bardzo duży i nawet od tych firm, które wcześniej mi nie raczyły odpisać.

Ważne jest aby Twoja stopka mailowa wyglądała profesjonalnie. Zawrzyj w niej logo swojej przyszłej firmy, stronę internetową i krótki opis swojej firmy.

Jeżeli nastawiasz się na sprzedaż, potrenuj ją w domu korzystając z allegro. Zakup kilka produktów i zacznij sprzedaż. W ten sposób sprawdzisz czy sprawy logistyczne nie są dla Ciebie dużym wyzwaniem – nie każdy lubi bawić się w pakowanie i wysyłanie towaru.

Szukaj dofinansowania – nie trzeba mieć firmy aby znaleźć fundusze, trzeba ją mieć aby te środki otrzymać.

A najważniejsze!

Tak sprawdzaj swój pomysł jakbyś już miał założoną działalność gospodarczą.

 

8 Komentarze

  1. Bardzo przydatne rady. Ten temat bardzo mnie interesuję, szczególnie, że ciągle zmieniają się zasady otwierania działalności i ciężko się w tym połapać. Założenie maila firmowego i strony internetowej to podstawa w pozyskiwaniu klientów:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*