Nie widzisz dla siebie oferty pracy? Załóż firmę!

jak zarabiać przez internet

Brzmi banalnie prawda? Ale w tym cały klucz do osobistego sukcesu. Jest wiele osób, które ciągle ale to ciągle mają problem ze znalezieniem pracy i to nie dlatego, że źle szukają. Bardzo często zdarza się, że przeglądając oferty pracy nie możemy nic znaleźć dla siebie mimo posiadanego odpowiedniego wykształcenia, wiedzy i niekiedy doświadczenia. Kluczowej roli nie zawsze odgrywa wynagrodzenie, gdyż aplikując na dane stanowisko nie znamy proponowanego wynagrodzenia co dla mnie osobiście jest błędem. Potencjalny pracodawca powinien wprost napisać na ile wycenia podstawowe usługi na dane stanowisko i jeżeli trafi mu się kandydat o lepszych predyspozycjach wówczas przychodziłoby negocjowanie warunków. Ale wracając do głównego problemu opisanego w temacie. Oferty pracy jest mnóstwo a mimo to nie możesz nic znaleźć dla siebie.Ciągle coś Ci nie odpowiada w zgłoszeniu, stwierdzasz, że nie czujesz się na siłach bądź nie spełniasz wszystkich wymagań. 5 – letnie doświadczenie kierownicze w wieku 28 lat 😀 haha – naprawdę trafiają się takie oferty pracy, ale no cóż… Jeżeli nie jesteś w stanie nic dla siebie znaleźć a mimo to posiadasz jakieś predyspozycję zastanów się nad założeniem własnej firmy. Tak! dobrze czytasz! Własna firma to jest najlepsze rozwiązanie na wszelkie Twoje problemy ze znalezieniem pracy. Dam Ci przykład z dziedziny gastronomii. Jest Pan, który bardzo lubi gotować, ukończył odpowiednią szkołę, odbył praktyki w kilku restauracjach, jakiś czas pracował na pełen etat jako pomocnik kucharza po czym sam jako kucharz. Doszedł do wniosku, że czuje się wykorzystywany przez pracodawcę i rzucił pracę. Zabrał się za szukanie następnej ale ciągle coś mu nie pasowało, mówił sobie, że znowu zostanie wykorzystany przez pracodawcę, nie będzie doceniany a o podwyżce pewnie długo nie będzie słyszał. Postanowił więc otworzyć własną firmę – restaurację. Jako, że nie miał za bardzo pojęcia jak zacząć, zdecydował się na model franczyzowy. Wszedł w posiadanie innej marki i pod jej logiem wykonywał usługi gastronomiczne. Stwierdził, że nie wyobraża sobie innej pracy jak sam na siebie. Ma sporo obowiązków ale czuje pełne zadowolenie z tego co robi. Jak widzisz można. Jeżeli nie wiesz jak dojść do wniosku o własnej firmie polecam Ci wypisać na kartce papieru(nie na komputerze). W twojej głowie zacznie się układnie myśli i wiele niewiadomych zniknie z Twojej głowy. Na kartce papieru napisz:

 • Jaka branża cię interesuję
 • Wymień swoje dotychczasowe doświadczenie łącznie z zaletami(wykształcenie, zdobyte doświadczenie,ukończone kursy itp.)
 • Wymień wszystkie swoje wady bez wyjątku odnośnie swojej przyszłej firmy(np. nie potrafię zrobić wyciągnąć danych z bazy,nie potrafię ugotować wykwintnej potrawy, jestem leniwy, spóźniam się itp.)
 • Wymień swoje cechy osobiste
 • Napisz co już posiadasz co przyda się Twojej firmie
 • Napisz czego jeszcze nie posiadasz co konieczne jest dla Twojej firmy(biuro, szkolenie,uprawnienia, sprzęt itp)

To jest przykładowa lista ale bardzo pomocną zwłaszcza w odpowiedzi na pytanie czy nadaję się na prowadzenie własnej firmy i czego mi jeszcze brakuje. Czy braki które posiadam zniweluję podczas prowadzenia własnego biznesu czy potrzebne jest zdobycie dodatkowego doświadczenia w pracy u kogoś. Zapewne ty zrobisz lepszą listę, która odpowie na jeszcze więcej Twoich pytań ale od czegoś należy zacząć. Samo powiedzenie zakładam firmę / nie zakładam bo coś tam nic nie daje. Musisz to poprzeć analizą swojego dotychczasowego życia zawodowego i naprawdę nie pomijaj nawet błahostek takich jak: umiejętność skanowania do folderu sieciowego czy szybkie korzystanie z internetu. Wypisuj wszystkie szczegóły ze swojego doświadczenia. Wówczas łatwiej Ci będzie podjąć odpowiednią decyzję.

12 Komentarze

  • Okres taniej składki jest na tyle długi, że spokojnie wystarczy zapracować na składkę i na siebie 🙂 bądźmy pozytywnej myśli. Właśnie przez takie myślenie dużo Polaków nie jest przedsiębiorcza – winą takiego myślenia jest oczywiście duża składka ZUS.Państwo na szczęście coś zaczyna z tym robić! 🙂

 1. Oczywiście najlepiej jest mieć firmę i samemu dziaać, tak jest najwygodniej. Wszystko jest zależne od środków finansowych. Jak są pieniądze to można bez problemu działać w tym kierunku. Gorzej jak na działalność pożyczamy pieniądze, wtedy jest większy stres i nacisk, że jak się nie uda to stracimy mnóstwo pieniędzy.

 2. Wszystko ładnie pięknie, byleby się nie porywać na tą piękną wizję. Wiadomo super jest pracować dla siebie, są dofinansowania, wszystko jest dla ludzi, mamy internet w którym dostaniemy odpowiedź na każde pytanie, nic tylko zakładać. Coraz częściej jednak widzę działalności utrzymujące się z ledwością dwa lata i tyle z własnej firmy. Ofert pracy jest sporo, warto popracować w branży podobnej, którą chcemy założyć. Ułożyć szczegółowy plan, dowiedzieć się co jest opłacalne, jak będziemy działać, czy aby na pewno to nas nie przerośnie. Nie zniechęcam do zakładania firmy, decyzja jednak powinna być mocno przemyślana.

  • Oczywiście, że jest bardzo dużo firm, które ledwo ciągną ale zauważ jak są zarządzane. Firma bez zaangażowania sama się nie utrzyma, sama nie zdobędzie klientów, dlatego ciągle w firmie widzisz szefa. Bardzo częstym powodem upadku firm jest po prostu brak zaangażowania…Jeżeli coś robisz dobrze i rzetelnie nie ma szans by Twoja firma upadła…chyba, że ktoś chce Cię zniszczyć.

 3. Ofert pracy jest sporo i pewnie każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak jeśli ktoś nie chce całe życie pracować pod rządami kogoś to zdecydowanie powinien pomyśleć o pracy na własną rękę. W dzisiejszych czasach jest to ułatwione ponieważ jest niższy zus dla startujących czy wsparcia finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*