Windows 10 – przyśpieszenie otwierania zdjęć

Przeglądanie zdjęć w Windows 10 na domyślnych ustawieniach potrafi doprowadzić do szaleństwa. Prosty program do przeglądania zdjęć, rysunków, obrazów potrafi ładować się długo. Do tego zużywa dużo zasobów komputera niekiedy prowadząc do jego zawieszenia.

Jak zmienić program do przeglądania zdjęć w Windows 10

Pamiętacie prostą przeglądarkę do przeglądania zdjęć w Windows 7? Tak, tutaj w Windows 1o także ona jest. Lecz nie wiem dlaczego MS wolał jako domyślnie dać ciężki program do prostego przeglądania zdjęć. Co to powoduje? A no to, że mamy złudzenie iż nasz komputer powoli staje się złomkiem, bo nie jest wstanie nawet zdjęć otworzyć. Wiele razy już słyszałem, przez właśnie takie proste aplikacje, że na Windows 7 wszystko hulało a teraz strasznie wolno wszystko chodzi. A wystarczy po prostu pozmieniać podstawowe programy na te lekkie.

A więc: Wybieramy Start(logo Windows), klikamy ustawienia. Następnie wybieramy Aplikacje -> Aplikacje domyślne.

W Aplikacjach domyślnych zmieniamy przeglądarkę fotografii. Jak? Jeśli mamy wybraną aplikację „Zdjęcia” klikamy na nią. Po chwili pojawi nam się lista z wyborem aplikacji, którą chcemy ustawić jako domyślną dla otwierania fotografii. Tutaj wybieramy Przeglądarka fotografii systemu Windows. I w ten sposób mamy starą przeglądarkę do zdjęć, która działa szybko i bez zacięcia.

A inne programy? Muzyka Filmy?

Robimy tak samo analogicznie jak wyżej. Polecam Wybrać nasz program albo standardowy Windows Media Player.

W ten oto sposób przyśpieszymy nasz komputer.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*