Kryptowaluty? Inwestuj sam!

W Internecie, tv coraz głośniej jest o kryptowalutach. Niestety także coraz głośniej w złym świetle. Dlaczego? Przecież to przynosi zysk. Gdy wejdziemy sprawdzić kurs kryptowalut to okazuje się, że dziennie można zyskać tyle co przez kilka lat na lokacie. Już tłumacze.

Naganiacze i oszuści

W sieci pełno niestety osób, które obiecują zyski, darmową pomoc w osiągnięciu takich zysków. Pomoc w wprowadzeniu w kryptowaluty. Niestety zawsze, ale to zawsze ukryty jest haczyk a jest nim – nasza naiwność.

W krypowaluty powinineś inwestować sam. Jeśli potrafisz założyć lokatę w banku to tak samo będziesz potrafisz SAM założyć konto na giełdzie. Praktycznie na tym samym to polega. Skan dowodu, weryfikacja konta bankowego i możesz kupić kryptowaluty.

Napiszę Ci co musisz wiedzieć aby samemu zacząć inwestowanie. Pamietaj! Gdy robisz coś sam, bardziej się do tego przykładasz, jesteś czujniejszy!

Informacja na temat kryptowalut

To jest podstawowy błąd jacy robią nowi inwestorzy. Kupują ale nie wiedzą co kupują! Tak się po prostu nie robi. Czy jak kupujesz samochód to kupujesz go na ślepo nie wiedząc nic o tym samochodzie? No nie, zawsze gdzieś coś czytamy aby uniknąć bubla. Tak samo jest z kryptowalutami. Musimy powziąć informacji na ich temat aby lepiej poruszać się w tym świecie.

Na początek polecam przejrzeć polskie forum bitcoin.pl gdzie toczą się dyskusję na temat Bitcoina i innych kryptowalut. Jeśli chcesz inwestować w Bitcoina to tam zaczerpniesz dużo praktycznej wiedzy. Polecam zadawać pytania. Kto pyta, nie błądzi. Z międzynarodowych serwisów polecam bitcointalk.org – tam znajdziesz praktycznie wszystkie informacje na temat kryptowalut.

W co inwestuję?

Musisz wybrać kryptowaluty, z którymi chcesz zacząć swoją przygodę – zakładam, że będzie to Bitcoin(BTC) ze względu na popularność i cenę. Jeśli tak to poczyń te kroki:

Skupiasz się na forum w czytaniu informacji na temat Bitcoina,

Załóż konto na Twiterze i zacznij obserwować osoby, które także interesują się Bitcoinem – analogicznie rób z przypadku inwestycji w inne kryptowaluty. Po co? Na twiterze często można szybko dowiedzieć się więcej i wyprzedzić ruchy na giełdach. Czytając wiadomości na TT możesz szybko oszacować czy Twoja kryptowaluta ma dalszy potencjał do wzrostu czy szykuje się korekta. Ja dzięki takim wiadomością codziennie ustawiam STOP LOSSA(próg sprzedaży moich kryptowalut).

Następnie załóż konto na giełdzie.

Z giełd polecam:

  • Binance
  • Bitbay
  • Panda
  • Bitfinex
  • Coinbase

Oczywiście, nie musisz się tym sugerować. Kolejność jest przypadkowa. Giełd jest o wiele więcej, ale z moich obserwacji wynika, że w naszym kraju to najbardziej popularne co oznacza, że łatwiej o pomoc od naszych rodaków.

Zwróć uwagę na volumen giełd – im większy tym lepiej – łatwiej sprzedać i kupić.

Jeśli to Twoje pierwsze kroki w tym świecie to polecam polską giełdę Bitbay, polski pomoc i grupa na Facebooku, która pomaga. Zaletą nad wadami jest to, że w razie problemów uzyskasz pomoc od samego prezesa, który potrafi znaleźć czas dla zwykłego użytkownika.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*