Jaki śrubokręt kupić

jaki śrubokręt kupić
jaki śrubokręt kupić

Nieodzownym elementem każdego domu czy warsztatu jest posiadanie narzędzi, zwłaszcza tych podstawowych. Je zawsze warto mieć pod ręką. Takimi narzędziami są przede wszystkim śrubokręty, których nigdy za wiele. Przydają się zawsze i nie znam nikogo kto powiedziałby inaczej. Jest wkrętak akumulatorowy, są wkrętarki ale zawsze po pierwszą rzecz jaką sięgamy chcąc coś przykręcić lub odkręcić jest…śrubokręt.

Do użytku sporadycznego czy warsztatu

Przed zakupem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie. Jak często i do jakich prac najczęściej będziemy używali śrubokręta. Jest to o tyle ważne, że kwestia wykonywanych przez nas prac ma przełożenie na jakość śrubokręta. Im bardziej specyficzne prace tym bardziej wytrzymałe muszą być nasze narzędzia. Ceny śrubokrętów są bardzo różne. Można kupić zestaw z 40 elementów za 40 zł i 200 zł. Skąd taka różnica? Wykonanie grotu. Te droższe mają wykonanie z twardej stali, te tańsze są tylko wzmacniane.

Który wybrać? Tani czy ten droższy śrubokręt

No właśnie…mówi się, że narzędzia kupuje się na lata, a więc idąc tym tokiem myślenia można stwierdzić, że droższe. Ale nie zawsze. Kwestia tego jak i do czego będziemy używać śrubokrętów. Jeśli potrzeba nam tylko do domu, do prostych czynności takich jak, przykręcenie mebli, lampy, krzeseł, wkręt w ścianę. To naprawdę wystarczą zestawy z marketów. Jeśli zaś zdarza nam się często używać w różnych warunkach a do tego nie rzadko podczas remontu to warto skusić się na droższy zestaw posiadający certyfikat lub zapewnienie, że są wykonane ze stali. Takie śrubokręty posłużą nam na lata.

Jakiego producenta?

Nie podam Wam producenta…bo wiecie jak jest…w dzisiejszych czasach i najlepsi sprzedają najgorsze. Uderzają w każdego klienta. Dlatego często na allegro można się złapać na „promocję” u dużego producenta. Później okazuje się, że produkt ma defekt. Szukając trzeba trzymać się parametrów. Tak jak z samochodem. Nie kupujemy marki, tylko szukamy po parametrach silnika, rodzaju paliwa itp. W przypadku śrubokrętów stawiałbym na:

  • rodzaj wykonania – utwardzane czy ze stali
  • rękojeść – czy jest wygodna
  • długość – warto szukać zestawów z małymi „bączkami” są one mega przydatne – zwłaszcza tam gdzie jest mało miejsca.

Co ja kupiłem? Zakupiłem zestaw za około 90 zł 30 elementów. Z końcówkami ze stali S2. Muszę przyznać, że dają radę nawet przy cięższych pracach(odkręcanie zapieczonych wkrętów). Ale ja używam ich dosyć często – taka praca! 🙂 Jeśli miałbym kupić tylko i wyłącznie w celach domowych pewnie zakupiłbym tańsze.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*