Jaki iRobot jest najlepszy?

Stoję przed trudnym wyborem własnego iRobota dlatego ten wpis może być długi. Nie kupuję w ciemno, nie idę trendem jak większość grupek na fb. Zadajesz pytanie jaki iRobot i dostajesz w odpowiedzi modele dostępne w najpopularniejszych sklepach. Zaś jak zapytasz o szczegóły mało kto potrafi powiedzieć, że ten model za 1800 zł ma taką funkcje, która rozkłada na łopatki konkurencje. Po prostu mam ten i ten za 1800 zł i jestem zadowolony/a. No ja tak nie potrafię. Z życia wiem, że dogłębna analiza potrafi wykazać, że nie zawsze droższe jest lepsze. Ba! nawet przy tej analizie potrafi wyjść w szczegółach dlaczego droższa rzecz jest taka droga. I najczęściej nie widać tego gołym okiem, nawet nie jest to różnica w funkcjach. A jeśli nawet to okazuje się często, że drogo jest przez funkcje, które są zupełnie dla nas nieważne.

Różne ceny a ta sama funkcja

Hoho ile razy już się na tym naciąłem…ta sama funkcja, spełnia te zadania a nazywa się różnie i jest przedstawiana w zupełnie innym świetle. A wystarczy czasem dogłębnie poczytać aby dowiedzieć się, że to tak naprawdę to ta sama funkcja…a cena…o 200 więcej. Tak było w przypadku telewizora, który zakupiłem jakieś 2 lata temu. Dokładnie chodziło o jakość odświeżania obrazu zwany Picture Quality Index. Niby nic a jednak w zależności od producenta inaczej nazwana funkcja. Szukałem tv z PQI o wartości 1600-2000. I tak zaczęła się moja przygoda z poszukiwaniem. A rozbieżność cenowa między 1600 a 2000 PQI była duża. Jednak zagłębiłem temat głębiej i okazało się, że tak naprawdę różnica jakości jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Zobaczy ją jedynie bardzo wymagający gracz! Tak, dokładnie! Mogą w sklepie Wam mówić, że im większe PQI tym lepsza jakość obrazu i to się zgadza ale nie oszukujmy się…za 1000 zł więcej trochę lepsza jakość…popatrzcie w sklepie.

Ale wracając do tematu…jaki iRobot najlepszy…powiem Wam, że tutaj trzeba naprawdę się określić czego oczekujemy od danego urządzenia. W tym przypadku ogólnikowo nie da się wskazać, że ten i ten jest najlepszy, bo każdy w czymś jest lepszy od innego. Jeżeli więc…mamy określone wymagania, zawężone do 3-4 ważnych funkcji to znajdziemy ten najlepszy.

Moja charakterystyka iRobota: długi czas pracy, spory pojemnik na brudy,jak najwięcej sensorów.

Według nas najlepszy stosunek ceny do możliwości ma Roborock 2 / model S50.

Ten odkurzacz posiada wszystko to co dużo droższe egzemplarze.

  • Czujniki:antykolizyjny, krawędzi, odległości, przeszkód, schodów, uskoku podłoża, zabrudzeń.
  • Opcje czyszczenia:czyszczenie intensywne, mopowanie, odkurzanie, sprzątanie miejscowe (SPOT).
  • Funkcje robota:automatyczny powrót do bazy, programator pracy, zdalne sterowanie.

Dodatkowo posiada w swoim wyposażenia filtr HEPA. Cena tego robota to: około 1500zł – 1700zł.

2 Komentarze

  1. Co jeden model to lepszy 🙂 Mnie się marzy i7+ ze stacją clean base, do której zrzuca kurz po zakończonym cyklu sprzątania. Alergeny nie mają szans wrócić do mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*