Inwestycja w Bitcoina czy Altcoiny?

bitcoin inwestowanie
bitcoin inwestowanie

Bitcoin kolejny raz pobija rekordy. Jeszcze nie tak dawno wart ponad 27 tyś zł dzisiaj już 24 tyś zł. W świecie kryptowalut nie istnieje tylko Bitcoin, kryptowalut jest znacznie więcej i powstają kolejne. Jedne są bardzo popularne inne mniej popularne ale wszystkie łączy technologia blockchain i zależność od Bitcoina. No właśnie…Wchodzą na giełdę i inwestując np. w Monero, bo nie stać Cię na inwestuję w Bitcoina i po prostu chcesz więcej zarobić dysponując mniejszym kapitałem.

Korekta na bitcoinie nie powinna ruszyć ceny Monero. Jest to zupełnie inna waluta prawda? Ale niestety jak jest korekta na Bitcoinie inne kryptowaluty również przechodzą korektę. Nie jest to zdrowe. Według mnie jeżeli tak to zostanie ludzie zniechęcą się do Świata kryptowalut i ewoluuje on w zupełnie inną stronę. Granie na giełdzie pozostanie w cieniu, gdyż stanie się dla wielu nieopłacalne w każdej kryptowalucie. Co z tego, że zainwestuje np. w Litecoina 1 tyś zł jak nastąpi korekta Bitcoina i zamiast cena LTC lekko drgnąć tak samo poleci jak Bitcoin.

Dla mnie osobiście altcoiny, które są zależne od Bitcoina tracą w zupełności sens, gdyż tak naprawdę są tylko jego ulepszeniem w jakieś części. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że Bitcoin ewoluuje i również będzie posiadał funkcje, które dają alty. Dlatego nie warto inwestować w altcoiny na długi okres czasu. Ich sens wygaśnie jeśli będą tylko kopiowały BTC.

 

Stąd też aby alty miały sens powinny uniezależnić się od Bitcoina. Powinny mieć więcej par wymiany z USD, EUR,PLN etc. Inaczej cena altów zawsze będzie zależna od ceny BTC. Możemy się spodziewać, że w 2018 roku ta sytuacja ulegnie poprawie, gdyż już IOTA zaczęła być wymieniana w parze z EURO. Jest to bardzo dobrym sygnał!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*