Ludzie inwestują w kryptowaluty

Rośnie zainteresowanie kryptowalutami

Świadomość ludzka na temat kryptowalut jest coraz większa. O kryptowalutach, a w zasadzie o Bitcoinie piszą już wszystkie media z branży finansowej. Jeszcze niedawno portale informacyjne szydziły z kryptowalut a dzisiaj można zauważyć, że posiadają oddzielny dział dla tego zagadnienia. Ta sytuacja naturalnie powoduje, że zainteresowanie kryptowalutami rośnie. Zwykły Kowalski coś słyszał o Bitcoinie ale nadal brak jest świadomości jak to się je. Jak na tym zarobić, jak trzymać tam swoje oszczędności. Sam dzisiaj mam kilka przypadków, gdzie musiałem tłumaczyć i pokierować nowe osoby, jak odnaleźć się na tym rynku i na co uważać. Zwiększenie zainteresowania kryptowalutami można zauważyć też w aktywności na tym rynku. Jeszcze 2 lata temu, podczas największej hossy 24 godzinna wymiana kryptowalut była o 1/3 mniejsza niż to ma miejsce dotychczas. Poniżej wykres pokazuje jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy. Widać wyraźnie, że rynek jest dynamiczny i nie śpi. Chociaż może się wydawać, że jest odwrotnie gdyż ceny stoją w miejscu.

dzienny wolumen wszystkich kryptowalut

Jak widać wolumen dzienny to aż 66 mld dollarów. Co ewidentnie pokazuje, że rynek jest mocno aktywny. Dlatego trzeba być bardzo czujnym na szybko zmieniającą się cenę kryptowalut.

Niżej natomiast pokazany został wykres ile pieniędzy krąży po altcoinach, czyli alternatyw dla Bitcoina. Suma ta jest bardzo duża.

wolumen na altcoinach

Jak widzicie prawie większość wolumenu dziennego jest na altcoinach. Można przewidzieć, że za taki stan rzeczy odpowiedzialne są altcoiny z top 10 CoinMarketCap.

Aktywność na rynku kryptowalut z miesiąca na miesiąc wzrasta a to oznacza, że możemy spodziewać się hossy w niedalekiej przyszłości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*