Drukarka – leasing czy kupno?

kserokopiarka
kserokopiarka

Dla przedsiębiorcy ważne jest aby posiadać w swoim biurze urządzenie wielofunkcyjne, bez tego jest jak bez jednego palca u prawej dłoni. Zrobi wiele ale nie wszystko.

Drukarka jest dobrym narzędziem, ale nie dla przedsiębiorcy. Urządzeniem, które spełni jego oczekiwania jest kserokopiarka bądź urządzenie wielofunkcyjne. Jest dużo droższe od zwykłej drukarki. A to dlatego, że funkcjonalność urządzenia wielofunkcyjnego jest bardzo rozbudowana. Wręcz można doprowadzić do takiej sytuacji, że w kwestii druku i kopiowania nieograniczona.

Koszt takiego urządzenia nie ma stałych kosztów, gdyż posiada w sobie materiał eksploatacyjne, które z upływem czasu trzeba albo wymienić albo naprawić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest leasing takiego urządzenia. W tym umowa serwisowa. Te kombajny są tak skomplikowane, że pracę takiej maszyny potrafi zatrzymać nawet nie domknięcie szuflady z papierem. A uwierzcie, że przyjazd serwisu do tak prostej czynności kosztuje bardzo dużo co wręcz wprawia w osłupienie. Ale oni nie biorą takich cen z kosmosu, bardziej bym się skłaniał do słowo “mandat za brak myślenia”.

Mając umowę serwisową zazwyczaj serwisanci edukują pracowników co według mnie jest bardzo na plus. Zmniejsza to ilość zgłoszeń uszkodzeń a przy tym postój urządzenia. Inną zaletą leasingu tutaj jest to, że możesz płacić stały abonament miesięczny albo umówić się tak, że płacisz tylko za wydrukowane kartki, czyli za eksploatacje. Wiem, że takie firmy są i oferują coś takiego.

Przy kupnie należy nastawić się na początkowy bardzo wysoki koszt rzędu kilku tysięcy za urządzenie. A gdy jest nam potrzeba kilka takich urządzeń to cena ma się rzędu kilkudziesięciu tysiącom złotych. Nie jest to opłacalne, gdyż potem należy mieć budżet na materiały eksploatacyjne. A one są dość drogie.

Jeżeli w Twojej firmie drukuje się bardzo często weź leasing, bo przy kupnie koszt wydruku jednej kartki będzie bardzo drogi, wręcz nieopłacalny. Koszty te minimalizuje leasing.

1 Komentarz

  1. Drukarki jeszcze nie mam ale np. mam laptopy w leasingu przez stronę leasinglaptopa.pl i jestem mega zachwycony warunkami, płatnościami i ogólnie. Jak dla mnie leasing to świetna opcja 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*