Jaki bank wybrać na drugie konto bankowe

Stoję przed wyborem dobrego konta dla swoich oszczędności. Oczywiście korzystam z wielu porównywarek ale nadal nie wiem co wybrać.

Drugie konto bankowe potrzebne jest mi na lokowanie dodatkowych środków pieniężnych. Przekonałem się do dywersyfikacji oszczędności a polecił mi  to kolega. Powiedział wprost ” co ty zrobisz jak bank ci upadnie a tym miałeś tam wszystkie swoje oszczędności?” no powiem szczerze, że wówczas będę w czarnej d…. .

Wpadłem więc na pomysł by swoje środki lokować w na kilku kontach w różnych bankach a suma ulokowanych środków nie była bardzo wysoka.

Co prawda mało realne jest dzisiaj by jakiś bank upadł a nawet jeśli to mamy fundusz gwarancyjny ale to Polska i nie wszystko u nas działa jak należy. Jakiego konta szukam? Mam kilka wytycznych i oto one:

  • brak opłat za prowadzenie konta
  • brak opłat za przelewy w Polsce do innych banków
  • brak opłat za kartę
  • brak minimum wpłaty środków do uzyskania darmowego prowadzenia konta.

To tyle. Typ konta jaki mnie interesuje?

Myślę nad oszczędnościowym.Nie zależy mi na wysokim oprocentowaniu. Po prostu chce mieć leżące pieniądze do których zawsze będę miał dostęp. Więc lokaty odpadają.

Bank Millennium konto 360 za 0 zł

Ta oferta mnie przekonuje gdyż z tego co wyczytałem wystarczy, że na koncie pojawiać się będzie 1000 zł i jedna transakcja kartą i mamy wszystko za free 🙂 Łącznie z wypłatą ze wszystkich bankomatów w Polsce a na tym najbardziej mi zależy. konto 360 za darmo

Naprawdę źle to nie wygląda!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*